Serdecznie zapraszamy do zwiedzania Kołobrzegu i jego okolic.

Miasto ma do zaoferowania szereg atrakcji turystycznych, historycznych i rozrywkowych.

Głównymi punktami w każdej Państwa wycieczce winny być: Muzeum Oręża Polskiego, amfiteatr, latarnia morska, porty - rybacki, handlowy i jachtowy, w którym znajduje się tawerna serwująca smaczne jedzenie i wspaniałą muzykę! Poza tym zapraszamy do zwiedzenia zabytkowych kościołów i budowli historycznych, których szczegółowy opis znajdą Państwo tutaj. I wiele innych atrakcji, o których warto przeczytać na oficjalnej stronie naszego miasta www.kolobrzeg.pl

Zapraszamy do zwiedzenia okolic miasta:

* Podczele to wschodnia dzielnica Kołobrzegu, będąca niegdyś terenem wojskowym, teraz zaś jest oazą spokojnego życia mieszkańców. Pozostałościami wojskowymi jest lotnisko, którego część jest zagospodarowana jako lotnisko turystyczne, działające w czasie sezonu letniego. W okolicach znajdują się też stare bunkry będące ciekawostką dla turystów. Do Podczela, i dalej Sianożąt i Ustronia Morskiego prowadzi piękna trasa rowerowa.

* Dźwirzyno to miejscowość wypoczynkowa z portem morskim, kąpieliskiem letnim i rozbudowaną bazą wypoczynkową.

*Jezioro Resko Przymorskie jest przybrzeżnym jeziorem Morza Bałtyckiego. Znajduje się na Wybrzeżu Trzebiatowskim.

* Hortulus Dobrzyca to ogrody tematyczne, rozbudowane centrum ogrodnicze i Caffe Bar "Barwinek", gdzie po wędrówce po szeroko rozłożonych ogrodach można spocząć i w przyjemnym otoczeniu przyrody napić się kawy.

* I wiele, wiele innych atrakcji, z którymi zapraszamy zapoznać się tutaj.

 

odpoczynek