Ośrodek Wypoczynkowy Gryf Kołobrzeg – Sanatorium Uzdrowiskowe

Wypoczynek w Kołobrzegu

w atrakcyjnej cenie

Rezerwacja
Przyjazd
Wyjazd
Ilość osób

Niedoczynność tarczycy a brzuch tarczycowy

Niedoczynność tarczycy jest zaburzeniem, w którym tarczyca produkuje za mało hormonów w stosunku do potrzeb organizmu. Tarczyca jest małym narządem położonym u podstawy szyi, zaliczanym do gruczołów wydzielania wewnętrznego. Odpowiada za wytwarzanie i uwalnianie dwóch hormonów trijodotyroninyoraz tyroksyny regulujących funkcję większości tkanek organizmu, oraz wpływających na metabolizm naszego organizmu.

Do najczęstszych przyczyn niedoczynności tarczycy w Polsce zalicza się:

  • choroba Hashimoto czyli przewlekłe autoimmunologiczne zapalenie tarczycy
  • stan po operacyjnym usunięciu tarczycy.
  • stan po leczeniu jodem promieniotwórczym.

Wśród rzadszych przyczyn niedoczynności tarczycy należy wymienić:

  • inne zapalenia tarczycy
  • wtórną niedoczynność tarczycy w przebiegu chorób przysadki

Otyłość brzuszna może mieć wiele przyczyn, brzuch tarczycowy to objaw zaburzeń hormonalnych, m.in. niedoczynności tarczycy.

Brzuch tarczycowy to potoczne określenie otyłości trzewnej (otyłości brzusznej) o bardzo charakterystycznym wyglądzie. Tkanka tłuszczowa jest zgromadzona na całej powierzchni brzucha. Zaokrąglenie pojawia się już tuż pod piersiami. Kształt brzucha przypomina ściśniętą piłkę. Tego typu otyłość skutecznie opiera się zastosowanym dietom czy ćwiczeniom. Jeśli towarzyszą temu dodatkowe objawy, takie jak senność, suchość skóry, przybieranie na wadze czy też uczucie zimna.

Trzeba podkreślić, że niedoczynności tarczycy nie leczy się dietą, tylko lekami, ale to co spożywasz może mieć wpływ na twoje samopoczucie.

Aby tarczyca pracowała prawidłowo, potrzebuje jodu, selenu, żelaza oraz cynku. Niebagatelną rolę w żywieniu osób z chorą tarczycą odgrywają kwasy tłuszczowe omega-3 oraz witamina D. Istotne są również produkty bogate w błonnik, ponieważ wiele osób chorujących na niedoczynność tarczycy cierpi na zaparcia.

W przypadku niedoczynności tarczycy nie należy stosować restrykcyjnych diet, bo mogę się one przyczynić do wzrostu TSH. Osłabiony chorobą organizm może trudniej reagować na leczenie.

Close Menu

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z ofertą naszego obiektu.

W każdej chwili możesz cofnąć swoją zgodę, wysyłając e-mail na adres gryf@gryf.info.pl lub link rezygnacji w stopce otrzymanej wiadomości.

Zgodnie z art. 6 ust.1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) wyrażam zgodę na przetwarzanie przez moich danych osobowych w celach marketingowych. Zgodnie z przepisem art. 10 ust. 2 ustawy z dnia 18.07.2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. z 2002 r. Nr 144, poz.1204 ze zm.), wyrażam zgodę na otrzymywanie, na wskazany adres poczty elektronicznej, informacji handlowej od Centrum Rehabilitacji i Odnowy Biologicznej spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, spółka komandytowa z siedzibą w Kołobrzegu i Hotele Polskie Sp. z o .o. z siedzibą w Gdańsku (Grupa Hotele Polskie). Zgodnie z przepisem art. 172 ust. 1 ustawy z dnia 16.07.2004 r. – Prawo telekomunikacyjne (Dz. U. z 2004 r., Nr 171, poz. 1800 ze zm.) wyrażam zgodę na używanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych dla celów marketingu bezpośredniego przez Centrum Rehabilitacji i Odnowy Biologicznej spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, spółka komandytowa z siedzibą w Kołobrzegu i Hotele Polskie z siedzibą w Gdańsku. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda na przetwarzanie danych osobowych może być w każdej chwili wycofana.

Newsletter

Hotel Hel

Chcesz odpocząć blisko natury, spacerować nadmorskim lasem i piękną piaszczystą plażą, podziwiać uroki małego portu oraz latarni morskiej, przyjedź do Hotelu Hel. Pierwszy czterogwiazdkowy Hotel w Helu ze smaczną kuchnią, basenem, sauną, jacuzzi oraz zabiegami wellness i kosmetycznymi. Zapraszamy nad morze!

Hotel Artus

Gdańsk to miasto o ponad tysiącletniej historii. Jeżeli chcesz poczuć wyjątkowy klimat minionych stuleci wybierzcie Hotelu Artus. Położony w zabytkowej kamienicy przy Starym Mieście, kameralny i chwalony prze Gości za pyszne śniadania. Tutaj także złapiesz chwilę relaksu podczas zabiegów spa lub seansie w saunie. Zapraszamy do serca Gdańska.

Palazzo Rosso

Butikowy Hotel w samym Centrum Poznania. Piękna, stara kamienica to urokliwe miejsce, z którego możesz zwiedzać atrakcje miasta pieszo. Naszych Gościom serwujemy smaczne śniadania i dbamy o rodzinną atmosferę. Chcesz spędzić udany weekend w Poznaniu wybierz Hotel Palazzo Rosso, aby wszystkie atrakcje były na wyciągnięcie ręki.

Gryf II

Wybierz ofertę na długi weekend nad morzem lub pobyt z zabiegami. Potrzebujesz głębokiego relaksu? Skorzystaj z szerokiego wachlarza masaży klasycznych, terapeutycznych oraz orientalnych. Nasze pakiety pobytowe to także smaczna domowa kuchnia.

Zapraszamy po zdrowie nad morze…

Ośrodek Wypoczynkowy GRYF
J. Waszyngtona 1 , 78-100 Kołobrzeg

Zadzwoń do nas

Ośrodek Wypoczynkowy GRYF
J. Waszyngtona 1 , 78-100 Kołobrzeg

Napisz do nas

Ośrodek Wypoczynkowy GRYF
J. Waszyngtona 1 , 78-100 Kołobrzeg

Nasza lokalizacja

Please fill out the form on the previous page.

Rezerwacja

Ośrodek Wypoczynkowy GRYF II
Konopnickiej 5, 78-100 Kołobrzeg

Nasz ośrodek z lotu ptaka