Ośrodek Wypoczynkowy Gryf Kołobrzeg – Sanatorium Uzdrowiskowe

Wypoczynek w Kołobrzegu

w atrakcyjnej cenie

Rezerwacja
Przyjazd
Wyjazd
Ilość osób

Jod

Kwestią dobrego wypoczynku jest wypoczynek sam w sobie. Pęd życia, wszechobecne bodźce stresujące w dużych miastach i zanieczyszczenia powodują ze jakość naszego wypoczynku po pracy nie jest taka jaka być powinna a przyzwyczajenia do „pracy po pracy” powodują ze następnego dnia efektywność spada. Nasze ciało jest w pewnym stopniu maszyną co świetnie tłumaczy biomechanika, dlatego wartościowa przerwa to coś dla nas. Czerwiec jest miesiącem w którym zaczynamy myśleć o urlopie. Odetchnij. Nad morzem uświadczysz nie tylko świeżego powietrza ale i tez relaksu jaki daje sam widok jego bezkresu oraz spokojny szum fal. Nie można zapominać tez o jodzie, którego w Europie najwięcej jest w powietrzu wybrzeża Morza Bałtyckiego. Jego bogate pokłady są w wodzie morskiej a istotnym źródłem są ryby i owoce morza, w powietrzu natomiast największa jego zawartość jest w pasie 300m od linii brzegowej. Nie raz każdy z nas słyszał że największe stężenie tego pierwiastka w powietrzu jest podczas dni wietrznych i sztormowych, a więc jesienią, zimą i wiosną. To dlatego po powrocie znad morza wracamy wypoczęci, zwiększa się nasza koncentracja i witalność. Jod pomocny jest też w procesie odchudzania, poprawia przemianę materii i przyczynia się do obniżenia stężenia cholesterolu. Co ciekawe przez wzgląd na coraz mniejsze spożycie soli w niektórych krajach Europejskich dodaje się go do wody albo oleju. W chinach do herbaty a w Gwatemali, cukru. A wszystko właściwie po to aby zapobiec jego niedoborom w organizmie i poważnym tego konsekwencjom. 

Zalecana dzienna dawka jodu dla noworodków i niemowląt do 6. miesiąca życia – 40 mikrogramów dziennie, dla niemowląt od 7.-12. miesiąca życia – 50 mikrogramów, dla dzieci od 1.-3. roku życia – 70 mikrogramów, 4.-6. r. ż. – 90 mikrogramów, 7.-9. r. ż. – 120 mikrogramów, 10.-15. r. ż. – 150 mikrogramów, 16.-18. r. ż. – 160 mikrogramów, tyle samo co dorośli. Zwiększone zapotrzebowanie mają kobiety w ciąży (200-300 mikrogramów) i karmiące (200-250 mikrogramów), co sprawia, że są one najbardziej narażone na niedobory jodu w organizmie.

Close Menu

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z ofertą naszego obiektu.

W każdej chwili możesz cofnąć swoją zgodę, wysyłając e-mail na adres gryf@gryf.info.pl lub link rezygnacji w stopce otrzymanej wiadomości.

Zgodnie z art. 6 ust.1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) wyrażam zgodę na przetwarzanie przez moich danych osobowych w celach marketingowych. Zgodnie z przepisem art. 10 ust. 2 ustawy z dnia 18.07.2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. z 2002 r. Nr 144, poz.1204 ze zm.), wyrażam zgodę na otrzymywanie, na wskazany adres poczty elektronicznej, informacji handlowej od Centrum Rehabilitacji i Odnowy Biologicznej spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, spółka komandytowa z siedzibą w Kołobrzegu i Hotele Polskie Sp. z o .o. z siedzibą w Gdańsku (Grupa Hotele Polskie). Zgodnie z przepisem art. 172 ust. 1 ustawy z dnia 16.07.2004 r. – Prawo telekomunikacyjne (Dz. U. z 2004 r., Nr 171, poz. 1800 ze zm.) wyrażam zgodę na używanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych dla celów marketingu bezpośredniego przez Centrum Rehabilitacji i Odnowy Biologicznej spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, spółka komandytowa z siedzibą w Kołobrzegu i Hotele Polskie z siedzibą w Gdańsku. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda na przetwarzanie danych osobowych może być w każdej chwili wycofana.

Newsletter

Hotel Hel

Chcesz odpocząć blisko natury, spacerować nadmorskim lasem i piękną piaszczystą plażą, podziwiać uroki małego portu oraz latarni morskiej, przyjedź do Hotelu Hel. Pierwszy czterogwiazdkowy Hotel w Helu ze smaczną kuchnią, basenem, sauną, jacuzzi oraz zabiegami wellness i kosmetycznymi. Zapraszamy nad morze!

Hotel Artus

Gdańsk to miasto o ponad tysiącletniej historii. Jeżeli chcesz poczuć wyjątkowy klimat minionych stuleci wybierzcie Hotelu Artus. Położony w zabytkowej kamienicy przy Starym Mieście, kameralny i chwalony prze Gości za pyszne śniadania. Tutaj także złapiesz chwilę relaksu podczas zabiegów spa lub seansie w saunie. Zapraszamy do serca Gdańska.

Palazzo Rosso

Butikowy Hotel w samym Centrum Poznania. Piękna, stara kamienica to urokliwe miejsce, z którego możesz zwiedzać atrakcje miasta pieszo. Naszych Gościom serwujemy smaczne śniadania i dbamy o rodzinną atmosferę. Chcesz spędzić udany weekend w Poznaniu wybierz Hotel Palazzo Rosso, aby wszystkie atrakcje były na wyciągnięcie ręki.

Gryf II

Wybierz ofertę na długi weekend nad morzem lub pobyt z zabiegami. Potrzebujesz głębokiego relaksu? Skorzystaj z szerokiego wachlarza masaży klasycznych, terapeutycznych oraz orientalnych. Nasze pakiety pobytowe to także smaczna domowa kuchnia.

Zapraszamy po zdrowie nad morze…

Ośrodek Wypoczynkowy GRYF
J. Waszyngtona 1 , 78-100 Kołobrzeg

Zadzwoń do nas

Ośrodek Wypoczynkowy GRYF
J. Waszyngtona 1 , 78-100 Kołobrzeg

Napisz do nas

Ośrodek Wypoczynkowy GRYF
J. Waszyngtona 1 , 78-100 Kołobrzeg

Nasza lokalizacja

Please fill out the form on the previous page

Rezerwacja

Ośrodek Wypoczynkowy GRYF II
Konopnickiej 5, 78-100 Kołobrzeg

Nasz ośrodek z lotu ptaka